Szanta na Sukces


Szanta na Sukces jest naszym zaprzyjaźnionym festiwalem. Będziemy tu publikować informacje o kolejnych edycjach. 
Dziś pierwsza porcja informacji od organizatora.

W październiku 2003 roku odbył się pierwszy koncert Kieleckich Spotkań z Piosenką Żeglarską "Szanta na Sukces". W październiku 2007 roku koncertem "Tym, którzy przekroczyli smugę cienia" rozpoczęliśmy V edycję festiwalu. Festiwal ewoluuje i w tym roku pierszy raz koncerty przeglądowe odbywają się w różnych miejscowościach województwa świetokrzyskiego. 

W tym roku zaczęlismy koncertem grupy "The Pioruners" oraz zespołów konkursowych 16 lutego w Busku-Zdroju. Już pierwszy koncert "w terenie" pokazał, że przeniesienie koncertów pregladowych poza Kielce to był "strzał w dziesiatkę".

W sobotę 15 marca 2008 Sandomierz zabrzmiał kolejny raz szantą. W trakcie III Wachty w klubie "Lapidarum" w Sandomierzu w związku z dniem św. Patryka wystąpili "Anam na Éireann", zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego "Portfolk", goście z Warszawy - "Portowi Lovelasi" oraz Czester. Relację z imprezy można przeczytać na portalu Szanty24.pl

19 kwietnia 2008 r. - Ostrowiec Świętokrzyski - IV Wachta - tym razem nietypowo. Były dwie Gwiazdy Wieczoru: wystąpią "Mechanicy Shanty"  oraz ... United States Air Forces in Europe Band "Wings of Dixie". Oprócz szant usłyszemeliśmy muzykę z okolic Nowego Orleanu i znad brzegów Missisipi.
W konkursie usłyszeliśmy komplet zespołów z Ostrowca Świetokrzyskiego: Pod Wiatr, The Grogers, Portfolk

Relacja na Szanty24.pl 

Tego samego dnia w Kielcach, w Wojewódzkim Domu Kultury, można było wysłuchać koncertu kwartetu klarnecistów również ze składu United States Air Forces in Europe Band - "Clarinet Quartet".

Informujemy, że finał "Szanty na Sukces" w dniach 23-25 maja odbędzie się w Sandomierzu!!!

Wstęp wolny!!!

Miejsce koncertów Mały Rynek między ulicami Opatowską a Sokolnickiego.

Program festiwalu:

23.05.
Od godz. 8:00 - czynne Biuro Festiwalu w Fundacji Kultury Ziemi Sandomierskiej, Rynek 25/26, 27-600 Sandomierz, tel./fax (+48)15 832 29 64
od godz. 10:00 - próby
godz. 14:00 - 17:00 - konkurs "Szanta na Sukces"
godz. 18:00 - koncert specjalny
24.05.
godz. 15:00 - 17:00 - zwiedzanie Sandomierza
godz. 17:00 - 22:00 - Koncert Gwiazd i Laureatów
godz. 22:00 - spotkanie dla wykonawców i zaproszonych gości w piwnicach Hotelu "Pod Ciżemką"
25.05.
Jarmark Jagielloński (przewidywany występ zwycięzcy "SznS")

Pytania odnośnie Finału Festiwalu prosimy kierować na mail gejtawy@wp.pl

Współorganizatorem finału jest Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej. To dzieki nim możliwe było przeniesienie finału do Sandomierza.

Organizator: Stowarzyszenie "Gejtawy"